مشق زندگی

وب نوشت صادق دوپیکر ... باز باید سرنوشت از سر نوشت

همایش بزرگداشت سعدی
نویسنده : صادق دوپیکر - ساعت ۱:٢٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۱/٢۸
 
همایش بزرگداشت سعدی ؛ استاد سخن پارسی؛ به همت انجمن های اهل قلم و شاهنامه دهدشت و به مناسبت روز بزرگداشت این شاعر پر آوازه ، در دهدشت برگزار می شود .این همایش با عنوان " عصری با استاد ملک سخن ؛ سعدی" روز یکشنبه اول اردیبهشت ، مصادف با روز بزرگداشت سعدی، از ساعت 5 تا 7 عصر در فرهنگسرای مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد دهدشت واقع در کوی آزادگان این شهر ، خیابان شهید پالار، دایر می باشد .
انجمنهای اهل قلم و شاهنامه دهدشت  از پویاترین انجمنهای استان کهگیلویه و بویراحمد می باشند که با مدیریت استاد کرامت اله کریمی ؛ استاد حوزه های تاریخ و سیاست ؛ و همت و همکاری جمعی از جوانان و اساتید، برگزاری همایشها و جلسات متعددی  از  جمله "همایش حافظ و فردوسی"؛ "مساله قومیت، فرصت یا تهدید" ؛ "رگه های تاریخی در شاهنامه" ؛ "جامعه مدنی، الگوها و برآیندها"؛ "نوروز پیر برنای جاوید " و "مناظره آریو برزن در حریم تاریخ"  را در کارنامه خود دارند .
همایش "کورش هخامنشی در ترازوی تاریخ" که آبان ماه سال گذشته به مناسبت روز جهانی کورش در دهدشت برگزار شد نمونه ای از برنامه های موفق این دو انجمن بوده است .
این انجمنها از همه علاقمندان، فرهنگ دوستان و فرهیختگان عرصه علم و ادب و فرهنگ  برای شرکت در این همایش دعوت به عمل آورده اند .
 "صادق دوپیکر- خبرنگار آبشارنیوز- دهدشت"
خبری که برای سایتهای استانی کار کردم به نقل از آبشار نیوز و لینکهای دیگر این خبر:

لینک این خبر در عصر دنا : http://www.asredena.com/newsF-6180.html

لینک این خبر در سایت استان کهگیلویه و بویراحمد: http://k-b.ir/13771


 
Email Icon by Parstools.com
 
نوشتاری تازه؛زمان عذر خواهی اصولگرایان
نویسنده : صادق دوپیکر - ساعت ٩:٠٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۱/۱۸
 

نوشتار تازه ی من؛که 17 فروردین در سایت استان کهگیلویه و بویراحمد منتشر شد.

۹صبح ۱۲ مرداد ۹۲ محمود احمدی ن‍ژاد بالاخره با صندلی ریاست جمهوری اش خداحافظی خواهد کرد. رئیس جمهوری که غیر قابل پیش بینی ترین رئیس جمهور ایران می تواند باشد .
بی شک وضعیت وخیم اقتصادی امروز ، که حاصل تصمیمات غیر اصولی و غیر کارشناسی و یک شبه دولت احمدی نژاد است را کم تر کسی می تواند انکار کند.
” فشار ناشی از تورم و گرانی بر گرده ی نحیف همان مردمی ست که احمدی نژاد قرار بود فاصله طبقاتی شان را با قشر مرفه کم و کمتر کند” .
” غیر علمی ترین دولت پس از انقلاب ، نه تنها نفت را سر سفره ی مردم نیاورد بلکه سفره های آنان را در مقطعی از نان و برنج هم خالی کرد” .
صف های طولانی برنج و گوشت در اکثر شهرهای کوچک و بزرگ کشورمان خیلی ها را به یاد جیره بندی های سالهای جنگ انداخت. این درحالیست که دربین نمایندگان مجلس نیز صحبت از تصویب قانونی برای بازگشت دوباره به اقتصاد کوپنی برای عبور از شرایط موجود بود!
عملکرد این دولت در حوزه خارجی نیز مثل حوزه داخلی ، قابل دفاع نیست و چنگی به دل نمیزند. در طی چند سال اخیر روابط خارجی ایران به پایین ترین سطح خود کشیده شده است و ما هر چه بیشتر در منطقه و دنیا منزوی شدیم.و صدالبته اگر برقراری ارتباط با کشورهایی ناشناخته مثل کومور را یک پیشرفت در سیاست خارجی قلمداد نکنیم !
بی تردید در وضعیت امروز شخص احمدی نژاد و کشور ایران ؛ اصولگرایان و جریان اصولگرایی بیشترین تقصیر رادارند.
یادمان نرفته است که در جریان انتخابات سال۸۴ با وجود همه اختلاف سلیقه ها چگونه هم صدا پشت سر ایشان ایستادند تا اصلاح طلبان رقیب را از صحنه خارج کنند.
یادمان نرفته است که احمدی نژاد را معجزه ی هزاره سوم “خواندند” و برایش کتابها “نوشتند”

دایره تعریف و تمجید ها از رئیس جمهور جدید روز به روز بیشتر شد و روحیه چاپلوسی و تملق در کشور به مرور زمان گسترده تر .
در فضای “همه چی آرومه ی” به وجود آمده اما ضعفهای مدیریتی و تصمیمات غیر اصولی با تورم و گرانی و کسری های پی در پی بودجه خودش را نشان داد .
موضع گیریهای تند و بدون هماهنگی ، دایره ی تحریمها را گسترده تر کرد، تحریمهایی که خرخره ی اقتصاد ایران را هر روز می فشرد و مردم با تمام وجود لمس می کردند اما رئیس جمهور آنها را ورق پاره هایی بیش نمی دانست. و عدم نظارت صحیح بر بخشهای مختلف ، اختلاس های بی سابقه را به ارمغان آورد.
حال که چند ماهی بیشتر به پایان دوره ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد باقی نمانده است آیا زمان عذر خواهی”اصولگرایان و جریان اصولگرایی” در پیشگاه مردم ایران برای “حمایتهای غیر اصولی شان” از احمدی نژاد و کشاندن کشور به وضعیت نابسامان کنونی ، فرا نرسیده است؟

برای مشاهده این نوشتار در سایت استان ک ب بر روی لوگوی زیر کلیک کنید. 


 
Email Icon by Parstools.com
 
اولین نوشته ی سال 92
نویسنده : صادق دوپیکر - ساعت ۳:۳٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۱/۱٧
 

اولین نوشته ای  که سال 92 کار کردم ،خبری ست مربوط به یک قهرمان جوان کهگیلویه و بویراحمدی ؛ که در سایتهای استانی آبشار نیوز، عصر دنا و سایت استان کهگیلویه و بویراحمد منتشر  شد. ضمن آرزوی موفقیت برای این جوان هم استانی و تبریک سال نو برای همه متن خبر را به همراه لینکهای مربوطه اینجا قرار میدهم..............................................

20 تا 25 فروردین ماه ، آخرین  اردوی آمادگی تیم ملی پاورلیفتینگ جمهوری اسلامی ایران جهت حضور در مسابقات آسیایی پاورلیفتینگ 2013  در شهر اهواز برگزار می شود .

از استان کهگیلویه و بویراحمد ؛ احمد مهرابی زاده ؛ قهرمان چندین دوره کشور و یک دوره آسیا و چندین دوره جهانی ، در این اردو حضور خواهد داشت .

مسابقات آسیایی 2013 قرارست 11 اردیبهشت تا 16 اردیبهشت ماه سال جاری در کشور عزیزمان ایران و به میزبانی شهر اهواز برگزار شود. و طبق هماهنگی های به عمل آمده این مسابقات از شبکه 3 و شبکه ورزش پخش مستقیم خواهد شد .

احمد مهرابی زاده ؛ قهرمان ارزنده هم استانی ؛ که همواره مورد بی مهری مسئولین استانمان قرار گرفته ، نایب رئیس نماینده رسمی فدراسیون جهانی پاورلیفتینگ (wnpf) در ایران نیز می باشد .

این فدراسیون در هر کشور و بالاخص در کشورهای صاحب سبک یک نماینده رسمی دارد  و کاملا تحت نظارت کمیته ضد دوپینگ(wada)  کار می کند که  قرارست در آینده نزدیک به المپیک هم  بپیوندد .

این جوان هم استانی ؛ دبیر تیمهای ملی پاورلیفتینگ ایران نیز می باشد .

کمیته پاورلیفتینگ جمهوری اسلامی ایران که یکی از کمیته های سه گانه فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام است ، زیر نظر کمیته ملی المپیک فعالیت می کند .

ما هم به نوبه خودمان برای این جوان هم استانی آرزوی موفقیت و افتخار آفرینی برای کشور عزیزمان ایران و استان مان  را داریم .

لینک این خبر در عصر دنا : http://www.asredena.com/newsF-6039.html

لینک این خبر در سایت استان: http://k-b.ir/12322

و برای مشاهده این خبر در آبشار نیوز  بر روی بنز زیر کلیک کنید.


 
Email Icon by Parstools.com