در گذشت نادر ابراهیمی

نادر ابراهیمی نامی آشنا است برای علاقه مندان به ادبیات داستانی و سینما. مردی که با نوشتن زنده مانده است؛ هرچند این روزها پا به نهمین سال بستری شدن خود در منزل می گذارد. باخبر شدیم که حال نادر ابراهیمی رو به وخامت گذاشته است، با منزل ایشان تماس گرفتیم. فرزانه منصوری، همسر نادر ابراهیمی در این باره گفت: ایشان 9 سال است که بیمار هستند و دورانی بود که حال ایشان رو به بهبودی گذاشته بود که هم اکنون این بهبودی متوقف شده است.
    
    
وی با اشاره به اینکه این نویسنده نامدار همچنان در منزل تحت مراقبت هستند، گفت: <دوست داریم که خودمان در منزل از او مراقبت کنیم، به همین دلیل به تخت بیمارستانی و اکسیژن مجهز هستیم و پزشکان و پرستاران می آیند و می روند و نادر را تحت نظر دارند.>
    
    
 با توجه به این شرایط سخت و بحرانی که مراقبت از این نوع بیماران هزینه بر است، همسر نادر ابراهیمی خدا را شکر می گوید که مشکل مالی نداشته اند و در این باره می افزاید: <با فروش برخی از کتاب های ایشان و منابع کوچکی که داریم، الحمدلله به لحاظ مالی تا امروز تامین بوده ایم.>
    
    
نادر ابراهیمی از دهه های دور با انتشارات مختلف همکاری کرده و در این سال ها شاهد انتشار آثاری از او توسط نشر امیرکبیر، روزبهان، هاشمی، مرکز، سوره مهر و فکر روز بوده ایم و در حال حاضر روزبهان ناشر اختصاصی آثار این نویسنده شده است. در سال گذشته رمان بر جاده های سرخ آبی به چاپ پنجم و ششم رسیده است.
    
    
 همسر نادر ابراهیمی امیدوارانه به بهبود این نویسنده فکر می کند و آرزوی قلبی ما هم بهبودی و سلامت او است.
    
    
 نادر ابراهیمی در 14 فروردین 1315 در تهران به دنیا آمده و در رشته زبان و ادبیات انگلیسی پس از ترک تحصیلات در رشته حقوق فارغالتحصیل شده است. او در سال 43 نخستین کتاب خود را به نام <خانه ای برای شب> به چاپ می رساند که داستان دشنام در آن با استقبال چشمگیری روبه رو می شود. تاکنون علاوه بر صدها مقاله تحقیقی و نقد، بیش از صد کتاب از او چاپ شده است که دربرگیرنده داستان بلند و کوتاه، کتاب کودکان و نوجوانان، نمایشنامه، فیلمنامه و پژوهش در زمینه های گوناگون است. ابراهیمی در زمینه ادبیات کودکان، جایزه نخست براتیسلاوا، جایزه نخست کتاب برگزیده سال ایران و چندین جایزه دیگر را هم دریافت کرده است. او همچنین عنوان نویسنده برگزیده ادبیات داستانی 20 سال بعد از انقلاب را به خاطر داستان بلند و هفت جلدی آتش بدون دود به دست آورده است.
    
 روزنامه اعتماد ملی، شماره 651 به تاریخ 1/3/87، صفحه 12 (ادب و هنر)

/ 1 نظر / 24 بازدید
بهبود فکرآزاد

-مبارزه با خشونت های خانوادگی،طلاق و طلاق های عاطفی -مدیریت روابط فردی -مطالعه و معرفی بفرمایید