باز هم کندی اینترنت

سلام دوستان . کندی اینترنت در استان و تماسهایی که دوستان داشتند سبب شد خبری با همیاری دوست خوبم ؛ مهرداد کرمپور (گروه امنیت شبکه و فنی مهندسی چشمان باز) در این مورد تهیه کنم و برای سایتهای مختلف استانی بفرستم.

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ متن خبر ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

بدهی مخابرات دلیل اصلی کاهش سرعت اینترنت در استان

مشکل کندی سرعت اینترنت در استان که از اواسط شهریور ماه شروع شده است، هم چنان هم ادامه دارد .
گزارش های دریافتی حاکی از آنست که شرکت زیر ساخت کشور که تامین کننده ی پهنای باند شرکتهای اینترنتی است، به علت بدهی شرکت مخابرات استان کهگیلویه و بویراحمد، پهنای باند را در این استان به زیر ۵۰ درصد کاهش داده است . که این سبب کاهش سرعت و کندی اینترنت در استان از حدود یک ماه پیش تاکنون شده است .
آن گونه که از شواهد بر می آید شرکت زیر ساخت کشور تا زمان تسویه حساب کامل شرکت مخابرات استان، هم چنان به کاهش تدریجی پهنای باند در این استان ادامه خواهد داد، که با این کاهش تدریجی احتمالاً به زودی شاهد قطع اینترنت در استان خواهیم بود !

از گوشه و کنار خبر رسیده است که رایزنی های شرکتهای ISP استان که تعداد آنها به بیش از بیست شرکت میرسد با مسولین مخابرات استان، تاکنون به نتیجه خاصی نرسیده است و مشترکین و کاربران این شرکتها، با توجه به شروع فصل ثبت نام، انتخاب واحد و حذف و اضافه ی دانشگاهها و مرکز آموزش عالی نسبت به این مشکل معترض میباشند ، که این موضوع مشکلات فراوانی را برای مدیران این گونه شرکتها به وجود آورده است . حتی چند شرکت اینترنتی، با توجه به ضرر مالی، با صرف هزینه ای اضافی، برای خودشان پهنای باند اضافه کرده اند تا مشترکانشان را موقتاً راضی نگه دارند .
گفتنی ست که در پی تماس های مکرر مردم استان با شبکه دنا، در روزهای اخیر، خبرنگار این شبکه با یکی از مسولین شرکت مخابرات استان مصاحبه ای داشته که جواب قانع کننده ای هم در این مصاحبه به مردم داده نشده است .
این گزارش می افزاید سازمان تنظیم مقرات رادیویی جنوب در شیراز و سازمان فناوری اطلاعات استان در یاسوج نیز در جریان این مشکل در روزهای اخیر قرار گرفته اند .
بر پایه این گزارش، متاسفانه شرکت مخابرات ایران در سالهای اخیر و پس از خصوصی سازی، تعهداتش را مبنی بر گسترش ارتباطات و فناوری اطلاعاتٰ، به درستی انجام نداده و حتی در برخی موارد که از نظر خودش توجیه اقتصادی نداشته از قبیل : سوئیچ های ثابت روستایی و دفاتر خدمات ICT روستایی، خدماتش را برداشت. که این موضوع با اصل هایی از افق چشم انداز بیست ساله و برنامه پنجم توسعه ، مبنی بر محرومیت زدایی ، توزیع برابر امکانات و توجه ویژه به مناطق کمتر توسعه یافته ، سازگاری ندارد . افزایش پالس مکالمه تلفنی در ماههای اخیر، نیز به نقطه ی مناقشه ی شرکت مخابرات ایران و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تبدیل شده است .
ودر آخر باید گفت که اینترنت در استان، دیگر به یکی از نیازهای عادی و روزمره جوانان ، دانشجویان ، ادارات و سازمانهای مختلف تبدیل شده است که کندی سرعت اینترنت و سردرگمی ناشی از آن ، علاوه بر مشکلات اداری و سازمانی، پیامدهای اجتماعی و روانی خاصی را برای این اقشار در پی خواهد داشت .
امید است که مسولین ذیربط نسبت به حل سریع این مشکل اهتمام جدی ورزند.

لینک های مربوط به این خبر در سایتهای استانی ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

http://goo.gl/LMd9Vn     عصر مارون

http://goo.gl/ow47qp     آبشار نیوز

http://goo.gl/a7tqY4     سایت استان

http://goo.gl/h6okzh     راک نیوز

http://goo.gl/5zK0cL     عصر دنا

/ 6 نظر / 40 بازدید
ورامین نامه

سلام وقت بخیر وبلاگ خوبی داری خوشحال میشم به سایت ما هم سری بزنی هم تو وبلاگت لینکش کنی تا دیگران بیشتر با شهر ما آشنا بشن هم توش عضو بشی و از امکاناتش استفاده کنی

فرزین

دستت درد نکنه برای اطلاع رسانی

پایگاه خبری فرهنگی دهدشت

سلام اگه پیشرفت این دیار قدیمی و مهد تمدن ایرانی اسلامی براتون مهمه مطالب ما را پیگیری کنید. خوشحال می شویم که ما را لینک کنید و و بعد از خوندن مطالب!!! ما را از نظرات سازنده خود بی نصیب نفرمائید. یاعلی

آسیب های عزاداری در استان "ک و ب"

سلام هم استانی عزیز ما با دقت برای رشد و اعتلای استان وقت میزاریم و خود به نوشتن مطالبی هر چند ناچیز همت می گماریم و از شما همشهری و هم استانی عزیز یک خواسته داریم و اونم اینه که یک بار مطلب ما را با دقت بخوانید و نظرات سازنده خود را در این باره از ما محروم نسازید. نکته: استفاده از مطالب ما حتی "بدون ذکر منبع" مجاز می باشد. لطفا جهت حمایت از ما، لوگوی ما را در وبلاگ یا وب سایت خود قرار دهید. http://dehdasht92.mihanblog.com/post/3 یاعلی

پایگاه خبری فرهنگی دهدشت

سلام با مطلب "بی حجاب گدای یک نگاه" بروز شده ایم. منتظر حضور گرمتان (با مطالعه دقیق و تأمل برانگیز) و نیز نظرات سازنده شما هستیم. توجه: نظر دوستان با ذکر جواب تأئید می گردد. ان شاءالله یاعلی